Live Score

International - World Cup Qualification AFC 3rd Round Grp. A
12:35FT China1:0South Korea
13:00FT Syria1:0Uzbekistan
17:0011' Qatar0:0Iran
International - World Cup Qualification AFC 3rd Round Grp. B
13:00FT Iraq1:1Australia
13:00FT Thailand0:3Saudi Arabia
16:3043' U.A.E.0:1Japan
International - World Cup Qualification CONMEBOL 1st round
21:30 Colombia-:-Bolivia
International - World Cup Qualification OFC 3rd Round Grp. B
07:00FT Papua New Guinea1:3Tahiti
International - Friendlies
01:05FT Curacao1:1El Salvador
12:55FT Kenya1:1Uganda
International - Club Friendlies
15:00FT Austria Wien2:0Gyirmot
15:00FT Torino11:0Pinerolo
15:3086' Ingolstadt0:1VfB Stuttgart
16:0053' IFK Gothenburg1:0Falkenbergs FF
16:0054' Malmoe FF0:1AFC Eskilstuna
18:00 Bergisch Gladbach-:-FC Cologne
18:30 Hannover 96-:-Schalke 04
20:00 Marbella FC-:-Club Brugge
Egypt - Premier League
16:30Pst Al Sharkeyah-:-El Zamalek
17:008' Misr El-Maqasa0:0Al Masry
19:15Pst Al Ahly-:-El Dakhleya
International - EURO U17 Qualification Elite Round Grp. 1
17:00 Turkey U17-:-Finland U17
International - Friendlies U21
14:00FT Cyprus U211:0Israel U21
15:3089' Croatia U213:0Slovenia U21
18:30 Luxembourg U21-:-Malta U21
19:30 Denmark U21-:-Spain U21
19:30 Spain U21-:-Denmark U21
20:45 Poland U21-:-Italy U21
Russia - National Football League
12:00FT Spartak Moscow II1:2Baltika
Argentina - Federal A 2nd Stage - North
02:00FT Club Atletico Mitre2:1Union Aconquija
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona A
00:45FT Ferro Carril Oeste General Pico1:2Deportivo Maipu
01:00FT General Belgrano5:1Club Rivadavia
01:30FT Deportivo Roca0:0Independiente de Neuquen
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona B
01:00FT San Lorenzo de Alem0:0Deportivo San Jorge Tucuman
02:00FT Concepcion FC1:2Juventud Unida Universitario
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona C
00:30FT Sol de America Formosa0:0Guarani Antonio Franco
01:00FT Sportivo Belgrano3:0Defensores de Pronunciamiento
01:15FT Gimnasia y Esgrima de Concepcion1:1CD Libertad
Brazil - Paulista A1
00:30FT Palmeiras2:0Mirassol
01:45FT Botafogo SP1:1Sao Paulo
21:00 Corinthians-:-Red Bull Brasil
El Salvador - Primera Division - Clausura
00:30FT UES2:2CD Chalatenango
01:30FT CD Sonsonate2:0CD Dragon
02:00FT Isidro Metapan1:0Municipal Limeno
02:00FT Firpo1:1CD FAS
Greece - Football League
14:00FT Agrotikos Asteras0:1Apollon Smirnis
Moldova - Division A
13:00 Iskra-Stal Rybnitsa-:-FC Edinet
Venezuela - Primera Division - Apertura
00:00FT Deportivo Anzoategui2:0Zamora FC
Vietnam - V-League
11:00FT Can Tho1:1Than Quang Ninh
11:30FT Dong Tam Long An1:5Ha Noi TT
International - Champions League Final Stage
19:00 Fortuna Hjoerring-:-Manchester City
19:00 Bayern Munich-:-Paris SG
20:15 VfL Wolfsburg-:-Olympique Lyonnais